İLÇE GÜVENLİK TOPLANTISI
 
30.01.2017 Pazartesi günü saat 14.00 de Tefenni Konferans Salonunda Kaymakamımız Sayın İlker EKER Başkanlığında daire amirleri, mahalle ve köy muhtarlarımızın katılımı ile İlçe Güvenlik Toplantısı yapılmıştır. Toplantı Kaymakam Sayın İlker EKER’in açılış konuşmalarıyla başlamıştır. Güvenliğin bir ihtiyaç olduğunu belirten Kaymakamımız, güvenliğin sağlanmasının kolluk kuvvetlerinin görevi olmasının yanında sadece kolluk kuvvetleri tarafından sağlanamayacak kadar sorumluluk gerektirdiğini ve bu sorumluluğun toplumda yaşayan herkes tarafından yüklenilmesi gerektiğini belirtmiştir. İlçe Güvenlik Toplantılarının her ay düzenli olarak yapılacağını ifade eden Kaymakamımız, bu toplantılar ile ilçedeki güvenlik problemlerinin ve çözümlerinin tartışılarak Tefenni İlçesinin daha huzurlu ve güvenli olmasının amaçlandığını belirtmiştir.
 
Toplantıda Tefenni İlçe Emniyet Amirliği görevlilerince 2016 yılında ilçede meydana gelen olaylar hakkında bilgi verilerek, ilçede 2016 yılında gerçekleşen dolandırıcılık olaylarının ön plana çıktığı belirtilmiş ve trafik sorunlarının çözümü için bugüne kadar yapılan çalışmalar ile ilgili bilgilendirme yapılmıştır.
 
Daire amirleri ve mahalle muhtarlarının sıklıkla karşılaştığı güvenlik problemleri ile ilgili yaptıkları konuşmaların ardından İlçe Güvenlik Toplantısı sona ermiştir.